KTM MACINA SCARP SX EXONIC 2024

Velikost rámu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Předobjednávka Naskladnění - Únor 2024 Předobjednávka Naskladnění - Únor 2024 Na objednání Zvolte variantu
Značka: KTM
279 790 Kč 231 231 Kč bez DPH
Kategorie: Horská celoodpružená
Záruka: až 5 let

Horkou novinkou pro sezónu 2024 jsou lehká elektrokola KTM osazená novým elektropohonem Bosch Performance SX. Tento elektropohon umožňuje vyrobit elektrokola s váhou jen o několik málo kilogramů vyšší než mají klasická bezmotorová kola.

Ale není to pouze o nízké hmotnosti. Nastavení subtilního motoru je určeno především pro dynamičtější jízdu vyšší frekvencí šlapání, při které dosahuje stejného výkonu jako standardní Bosch Performance CX. Pro srovnání lze použít příměr z automobilismu. Standardní velký motor Bosch Performance CX je takový turbodiesel - poskytuje vysoký krouťák už od prvního šlápnutí i při nízké frekvenci šlapání. Zatímco nový Bosch Performance SX je podobný spíše benzínové závodní atmosféře - při nižších otáčkách působí slaběji, ale pokud to trochu roztočíte, dosahuje stejného výkonu jako jeho větší a silnější brácha. Podrobnější popis pohonu Bosch Performance SX viz. níže.

Elektrokola KTM osazená pohonem Bosch Performance SX oslovují především aktivní cyklisty, kteří ještě váhali s přechodem na elektrokolo. Při sportovním stylu jízdy s vyšší frekvencí šlapání vás podpoří nesrovnatelně více oproti vašemu výkonu. Díky svým vlastnostem, citlivé a reaktivní odezvě je ideální pro všechny, kteří jezdí sportovně s elektrickou podporou a chtějí dosáhnout tréninkového efektu.

Elektrokolo KTM MACINA SCARP SX EXONIC je absolutním vrcholem nabídky KTM s tímto pohonem. Celoodpružené horské elektrokolo s váhou pouze 16,5 kg (!!!) je současně přehlídkou aktuálních nejvyspělejších cyklistických technologií: špičkový karbonový rám KTM, odpružení Fox Factory se zdvihem 140 mm, elektronické bezdrátové řazení SRAM XX Eagle T-Type, lehká karbonová zapletená kola DT Swiss a elektronicky ovládaná teleskopická sedlovka RockShox Reverb AXS. Vzhledem k maximálnímu vyladění tohoto elektrokola na nízkou hmotnost je určeno pro jezdce o váze do 100 kg.

Motor e-kola KTM MACINA SCARP SX EXONIC 2024

Motor Bosch Performance SX Smart System je o třetinu menší než dosavadní motory Bosch a váží pouhé 2 kg. Jeho maximální kroutící moment je sice "pouze" 55 Nm, ale při vyšší frekvenci šlapání dosahuje maximálního výkonu až 600 W, stejně jako velký motor Bosch Performance CX s 85 Nm.

Baterie e-biku KTM MACINA SCARP SX EXONIC 2024

Energii dodává nová baterie Bosch CompactTube 400 Smart System, s kapacitou 400 Wh (11,1 Ah). Štíhlý, integrovaný a kompaktní skutečný energetický šampion s necelými 2 kg hmotnosti. CompactTube 400 s inovativní technologií akumulátorových článků nabízí nejvyšší hustotu energie ze všech akumulátorů Bosch eBike. Díky tomu je mimořádně lehký akumulátor ideální volbou pro odlehčená sportovní elektrokola, zkrátka pro každého, kdo má rád elegantní vzhled konvenčních kol, ale nechce se vzdát elektrické podpory.

Vysoce vyspělý systém řízení baterie chrání její články před přetížením. To kromě dlouhého dojezdu zajišťuje i velkou spolehlivost a životnost baterií Bosch.

První praktické jízdní testy naznačují, že vzhledem k nízké váze a efektivnosti systému Bosch Performance SX bude reálný dojezd vyšší než u standardních elektrokol s baterií o stejné kapacitě a bude se blížit "těžkým" elektrokolům s baterií 625 Wh.

Pro opravdu dlouhé vyjížďky je nově několik možností jak si prodloužit dojezd:

  • přídavným akumulátorem Bosch PowerMore 250 o velikost macatější láhve na pití a kapacitě 250 Wh, který je možné kdykoliv nasadit do držáku umístěného v místě košíku na pití. Cena systému Bosch PowerMore 250 (držák, baterie, propojovací kabel) je 12990 Kč.
  • druhou baterií CompactTube 400 - exkluzivně u elektrokol KTM! Zatímco naprostá většina ostatních výrobců elektrokol má baterii CompactTube 400 napevno umístěnou do rámu a nelze ji snadno vyměnit (pouze po sundání motoru) u KTM je baterie standardně umístěna pod krytem a lze ji snadno kdykoliv vyměnit. Samotná baterie CompactTube 400 má kompaktní rozměry a váhu necelá 2 kg, je v porovnání s ostatními snadno přenosná např. v batůžku nebo brašně elektrokola. Prostě vezete jakoby jednu velkou "PETku" navíc a máte k dispozici 800 Wh energie pro obrovský dojezd. Cena náhradní baterie CompactTube 400 je 15990,-.

Nabíječka Bosch Standard 4A Smart System nabije baterii CompactTube 400 za 1,5 hod do 50% a za 3,5 hod do 100%.

Kompaktnější nabíječka Bosch Compact 2A Smart System nabije baterii CompactTube 400 za 2,8 hod do 50% a za 6 hod do 100%.

Předpokládaný skutečný dojezd za různých podmínek si můžete zjistit na simulátoru dojezdu Bosch ZDE.

Ovládání e-kola KTM MACINA SCARP SX EXONIC 2024

Kolo je vybaveno minimalistickými tlačítky na řiditkách MINI REMOTE k ovládání všech základních funkcí elektropohonu. Aktuální zapnutý stupeň podpory a stav baterie se zobrazují na LED diodách umístěných v tzv. SYSTEM CONTROLLERu na horní rámové trubce.

Na přání lze elektrokolo dovybavit různými displeji z nabídky Bosch Smart System. Barevnými KIOX 300 a KIOX 500 s mnoha pokročilými funkcemi. Nebo jednodušším displejem INTUVIA 100. Další možností je instalace inteligentního držáku na mobilní telefon SmartPhone Grip, který propojí váš telefon s elektrokolem a po nahrání aplikace funguje telefon jako plnohodnotný displej elektrokola. Současně se telefon, bezdrátově nebo i kabelem z držáku, nabíjí.

Technologie e-biku KTM MACINA SCARP SX EXONIC 2024

Elektrokolo KTM MACINA SCARP SX EXONIC je naprostým vrcholem lehkých elektrokol KTM a tomu odpovídá i výbava. Špičkový karbonový rám KTM, odpružení Fox Factory se zdvihem 140 mm, elektronické bezdrátové řazení SRAM XX Eagle T-Type, lehká karbonová zapletená kola DT Swiss a elektronicky ovládaná teleskopická sedlovka RockShox Reverb AXS.

Komponenty:

MOTOR: Bosch PERFORMANCE SX SMART SYSTEM - 25km/h / 55Nm
BATERIE: Bosch CompactTube 400 Wh SMART SYSTEM
DISPLEJ: Bez displeje
NABÍJEČKA: Bosch STANDARD Charger 4A SMART SYSTEM
RÁM: Macina Scarp 29" Premium Carbon SSL-E 140 mm (burnt orange, dark orange)
TLUMIČ: FOX Float Factory 2-P 230x60
VIDLICE: FOX 34 Float 29" Factory e-Tune 140 mm Grip2
ŘAZENÍ: SRAM POD Ultimate AXS Controller 1x12
PŘEHAZOVAČKA: SRAM XX Eagle T-Type 12speed
KAZETA: SRAM XX Eagle T-Type XS-1297 / 10-52 z.
ŘETĚZ: SRAM XX Eagle T-Type 12s
KLIKY: SRAM XX Eagle E-MTB 170 mm / SRAM XX Eagle T-Type 34z. Direct Mount
PEDÁLY: MTB-Pedal flat VP-539 nylon
BRZDY: Shimano XTR M9100 / M9120 4-Piston
KOTOUČE: Shimano CL900 CL 180 / 180 mm Freeza
PŘEDNÍ NÁBOJ: DT Swiss XRC SPLINE CL 110/15TA
ZADNÍ NÁBOJ: DT Swiss XRC SPLINE CL 148/12TA
VÝPLET: DT Swiss
RÁFKY: DT Swiss XRC 1501 30 Carbon 622x30TSS TLR
PLÁŠTĚ: Přední: Schwalbe Racing Ray Evo SuperRace TLE 60-622 (29x2.35) Zadní: Schwalbe Racing Ralph Evo SuperRace TLE 60-622 (29x2.35)
HLAVOVÉ SLOŽENÍ: FSA ACR / Acros 1.5" angle limit
PŘEDSTAVEC: integrovaný do jedné části s řidítky, úhel -12st.
ŘIDÍTKA: FSA KFX SIC Carbon 65x780 mm
GRIPY: ESI Chunky silicone
SEDLOVKA: RockShox Reverb AXS wireless - teleskopická, elektronická, bezdrátová
SEDLO: Selle Italia SLR Boost flow Carbon rails
HMOTNOST: 16,5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×